Data-Soft

Sektörde 32 Yıllık Tecrübe

Hakkında

Data-Soft 1986 yılında kuruldu.

Türkiye'de Windows tabanlı yazılım geliştiren ilk şirkettir. Kurulduğu yıl, Apple Türkiye Distribütörü Bilkom ile yaptığı sözleşme ile MAC bilgisayarları için Genel Muhasebe, Personel Bordrosu, Ön Muhasebe ve Sigorta Acentelerine yönelik MOS işletim sistemi altında Windows tabanlı paket programları geliştirdi. Bilkom’un Türkiye genelindeki bayileri aracılığıyla bu programların satışını sağladı. Aynı zamanda Bilkom’un donanım bayiliğini de yaparak MAC faaliyetlerini 1992 yılına kadar sürdürdü.

Daha sonra uzun yıllar DOS, UNIX, Novell, Windows/NT ortamlarında ticari programlar geliştirdi, bunların eğitim ve desteğini verdi.

2006 yılında DaSOS isimli MRP/ERP ürününü geliştirdi.

2007 Ağustos ayında müzik severler dünyasına Mus2okur ürününü sundu. Bu ürün ile ilgili tüm tanıtım ve satış faaliyetlerini www.musiki.org sitesi üzerinden yürüttü.

2010 Eylül ayında ise Mus2 isimli, Türk Makam Müziği ve Mikrotonal müzik için nota yazım ve seslendirme yazılımını geliştirdi. Mus2 ile ilgili tüm tanıtım ve satış faaliyetlerini de www.mus2.com.tr sitesi üzerinden yürüttü.

Gerek Mus2okur gerekse Mus2 yazılımlarını geliştirirken KOSGEB desteklerinden yararlandı. Bu iki ürünle birlikte bu kez dünyada bir ilk gerçekleşti. Araştırmalarımız sonucu dünyada mikrotonal müziği destekleyen başka bir yazılımın olmadığını söyleyebiliyoruz. Bunun sonucu olarak, her iki yazılım Türkiye’de 60 ilde ve yurtdışında 32 ülkede kullanılmaktadır. Her iki ürün kurulumunda Türkçe veya İngilizce seçeneği bulunmaktadır.

2014 yılında ise e-Fatura uygulaması ile başlayan e-devlet süreçlerine yönelik e-Fatura, e-Defter ve e-Arşiv yazılımlarını geliştirdi.

Sektörde edindiği 32 yıllık tecrübe ile çalışmalarını, danışmalık ve destek hizmetlerini sürdürmektedir.